Od 18 stycznia 2021 roku klasy 1-3 zgodnie z decyzją MEN rozpoczynają lekcje w trybie stacjonarnym. Klasy 4-8 pozostają na nauczaniu zdalnym.

Nasza Szkoła

Nasza szkoła usytuowana jest przy ulicy Jaworznickiej 34, w jednej z najstarszych dzielnic naszego miasta – Pohulance. Nasza historia zobowiązuje do podtrzymywania związków z przeszłością i kontynuowania tradycji; do pamięci o nauczycielach i ich wychowankach, którzy tu właśnie wkraczali w świat wiedzy. Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Myszkowie mają świadomość wielkiej odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa w związku z wyborem osoby Jana Pawła II na patrona szkoły. Niech przykład naszego wielkiego Rodaka i jego piękne myśli będą dla nas drogowskazami po trudnych ścieżkach ludzkiego życia!

Nasi uczniowie rozwijają swoje zainteresowania poprzez pracę w kołach przedmiotowych, artystycznych i sportowych, a efekty tej pracy owocują licznymi nagrodami w konkursach o zasięgu regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Wśród  laureatów tych konkursów są finaliści, m.in.: ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, wojewódzkich konkursów recytatorskich, diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Żyć Eucharystią, finaliści konkursów powiatowych: historycznego i geograficznego, Jurajskiego Konkursu Informatycznego, Konkursu o Unii Europejskiej, a także laureaci wielu konkursów plastycznych.

Nasza szkoła jest także od kilku lat organizatorem konkursów międzyszkolnych, m.in. takich jak: matematyczny konkurs dla uczniów klas III szkoły podstawowej Z matematyką na Ty czy Powiatowy Terenowy Bieg po Wiedzę dla gimnazjalistów. W ubiegłym roku szkoła wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym Herkules, była również współorganizatorem XXVI Ogólnopolskiego Biegu Pięciu Stawów im. Zdzisława Burdy.

Nasz Patron

"Wiedza otwiera i sprzyja duchowemu rozwojowi człowieka. Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć."

jan-pawel-ii

Szkoła Podstawowa nr 2 w Myszkowie02/26/2021 @ 20:51
Drodzy Uczniowie! Z zaoszczędzonych środków, przy wsparciu Rady Rodziców i sponsorów udało się zrobić dla Was bardzo wiele! Nowa biblioteka szkolna, kącik relaksu, gabinet pedagoga czekają! Wasi młodsi koledzy już cieszą się i korzystają z tych miejsc. Mamy nadzieję, że efekt naszej ciężkiej pracy Wam się spodoba. Czekamy na Wasz szybki powrót – Dyrekcja i Nauczyciele.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Myszkowie02/13/2021 @ 12:16
Trochę słodkości i ogrom radości!
Tłusty czwartek nasi najmłodsi uczniowie ubarwili karnawałowymi strojami. W klasach 0-3 nie zabrakło balonów, muzyki i bajkowych postaci, które swoją spontanicznością i kreatywnością uczyniły ten dzień wyjątkowym!
Szkoła Podstawowa nr 2 w Myszkowie02/10/2021 @ 15:08
Tajemnicze przygotowania w zerówce.
5 lutego zielona kurtyna oddzieliła salę zabaw od sali zajęć.Od samego rana dzieci zastanawiały się, co kryje tajemnicza zasłona. Gdy Pani Dyrektor uchyliła kurtynę, radość zerówkowiczów była ogromna, ponieważ zobaczyli nowe, duże, miękkie i kolorowe klocki, którymi tak uwielbiają się bawić – układać budowle i tory przeszkód. Przygody z klockami będą z pewnością umilać dzieciom pobyt w zerówce każdego dnia.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Myszkowie02/04/2021 @ 20:37
Długo oczekiwany, spełniony dzień – PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ!

Cieszymy się, że pomimo pandemii udało nam się w uroczystej atmosferze przyjąć do grona społeczności uczniowskiej tak wspaniałe dzieci.

Żałujemy, że ich Rodzice nie mieli możliwości obejrzenia przygotowanego programu artystycznego, ale mamy nadzieję, że wideorelacja odda piękno tej chwili.

Gdzie jesteśmy?