Nasza Szkoła

Nasza szkoła usytuowana jest przy ulicy Jaworznickiej 34, w jednej z najstarszych dzielnic naszego miasta – Pohulance. Nasza historia zobowiązuje do podtrzymywania związków z przeszłością i kontynuowania tradycji; do pamięci o nauczycielach i ich wychowankach, którzy tu właśnie wkraczali w świat wiedzy. Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Myszkowie mają świadomość wielkiej odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa w związku z wyborem osoby Jana Pawła II na patrona szkoły. Niech przykład naszego wielkiego Rodaka i jego piękne myśli będą dla nas drogowskazami po trudnych ścieżkach ludzkiego życia!

Nasi uczniowie rozwijają swoje zainteresowania poprzez pracę w kołach przedmiotowych, artystycznych i sportowych, a efekty tej pracy owocują licznymi nagrodami w konkursach o zasięgu regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Wśród  laureatów tych konkursów są finaliści, m.in.: ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, wojewódzkich konkursów recytatorskich, diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Żyć Eucharystią, finaliści konkursów powiatowych: historycznego i geograficznego, Jurajskiego Konkursu Informatycznego, Konkursu o Unii Europejskiej, a także laureaci wielu konkursów plastycznych.

Nasza szkoła jest także od kilku lat organizatorem konkursów międzyszkolnych, m.in. takich jak: matematyczny konkurs dla uczniów klas III szkoły podstawowej Z matematyką na Ty czy Powiatowy Terenowy Bieg po Wiedzę dla gimnazjalistów. W ubiegłym roku szkoła wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym Herkules, była również współorganizatorem XXVI Ogólnopolskiego Biegu Pięciu Stawów im. Zdzisława Burdy.

Nasz Patron

"Wiedza otwiera i sprzyja duchowemu rozwojowi człowieka. Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć."

jan-pawel-ii

Szkoła Podstawowa nr 2 w Myszkowie04/01/2021 @ 22:02
Nasze Finalistki – Natalia Haładus i Julia Tkacz.
Gratulujemy!
Szkoła Podstawowa nr 2 w Myszkowie03/26/2021 @ 13:53
WIELKANOCNE ŻYCZENIA OD DZIECI Z ZERÓWKI
Szkoła Podstawowa nr 2 w Myszkowie03/09/2021 @ 10:48
8 marca (jak co roku) męska społeczność naszej szkoły zadbała o to, aby każda kobieta poczuła się WYJĄTKOWO. Chociaż nie było okazji do tego, aby w pełnym gronie złożyć sobie życzenia, cieszymy się, że na miarę zdalnych możliwości uczyniliście ten dzień pięknym i pełnym wzajemnej życzliwości. Moc życzeń dla wszystkich Pań!

Gdzie jesteśmy?