Pracownia kulinarna której koszt wyniósł około 110 tys złotych  powstała w naszej szkole dzięki projektowi rządowemu ,,Laboratoria przyszłości” z którego  szkoła otrzymała otrzymała 70 tys zł. Pozostałe fundusze to wsparcie budżetu miasta, sponsorów oraz wpłat rodziców. Należy podkreślić celowe akcje i ogromne zaangażowanie rodziców naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia relacji z otwarcia:)

 

Menu mobilne – widoczne tylko na telefonie – nowe prostokąty należy dodać w obu sekcjach – ten tekst widoczny jest tylko dla admina :)

O nas

Nasza Szkoła

Nasza szkoła usytuowana jest przy ulicy Jaworznickiej 34, w jednej z najstarszych dzielnic naszego miasta – Pohulance. Nasza historia zobowiązuje do podtrzymywania związków z przeszłością i kontynuowania tradycji; do pamięci o nauczycielach i ich wychowankach, którzy tu właśnie wkraczali w świat wiedzy. Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Myszkowie mają świadomość wielkiej odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa w związku z wyborem osoby Jana Pawła II na patrona szkoły. Niech przykład naszego wielkiego Rodaka i jego piękne myśli będą dla nas drogowskazami po trudnych ścieżkach ludzkiego życia!

Nasi uczniowie rozwijają swoje zainteresowania poprzez pracę w kołach przedmiotowych, artystycznych i sportowych, a efekty tej pracy owocują licznymi nagrodami w konkursach o zasięgu regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Wśród  laureatów tych konkursów są finaliści, m.in.: ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, wojewódzkich konkursów recytatorskich, diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Żyć Eucharystią, finaliści konkursów powiatowych: historycznego i geograficznego, Jurajskiego Konkursu Informatycznego, Konkursu o Unii Europejskiej, a także laureaci wielu konkursów plastycznych.

Nasza szkoła jest także od kilku lat organizatorem konkursów międzyszkolnych, m.in. takich jak: matematyczny konkurs dla uczniów klas III szkoły podstawowej Z matematyką na Ty czy Powiatowy Terenowy Bieg po Wiedzę dla gimnazjalistów. W ubiegłym roku szkoła wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym Herkules, była również współorganizatorem XXVI Ogólnopolskiego Biegu Pięciu Stawów im. Zdzisława Burdy.

Nasz Patron

"Wiedza otwiera i sprzyja duchowemu rozwojowi człowieka. Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć."

Jan Paweł II

jan-pawel-ii

Aktualności

Gdzie jesteśmy?